Tento byt naprosto ladí s majitelem. Lokalitou, zařízením, okolím, dokonce i v procesu zařizování vše odsypalo jako hodinky.
Rozloha: 43 m2, dvoupokojový byt
Majitelem tohoto dvoupokoje se stal sympatický mladík, který si lokalitu nevybral náhodou. Celý svůj bratislavský podnájemnický život přežil o pár metrů dál. Měl to tady rád, je to kousek do lesa, do centra Bratislavy se dá projít lehce i pěšky, a tak se začal poohlížet po něčem v této lokalitě.
Tehdy naděbil na projekt přímo v bývalé industriální zóně, kde kdysi sídlili strojaři, a dodává: „Když jsem se o tomto projektu dozvěděl, viděl jsem v tom symboliku. Já jsem strojař, můj táta je strojař ai můj děda byl strojař.“
V interiéru jsme využili prvky industriálního stylu, který ovšem není strohý a minimalistický. Koncept jsme ladili do příjemných a světlých odstínů dřeva, neutrální bílé a kontrastní černé. Barevný akcent v tomto prostoru tvoří výrazná žlutá sedačka.
Mgr. art. Kristýna Poržoltová, www.kivvi.sk
kuchyně v industriálním stylu s dekorem běleného dubu na kuchyňské lince, kovovým regálem a bílým cihlovým obkladem
Kompaktní celek bytu dosáhnete zopakováním stejných prvků. V tomto prostoru tuto službu udělal strukturovaný dekor běleného dubu na kuchyňské lince a zároveň na zástěně v ložnici. Stejně jako bílý cihlový obklad v obýváku i kuchyni. Zdroj: Miro Pochyba
Spolupráce bez kompromisů
Majitel oslovil ke spolupráci KIVVI architects. Kristýna Poržoltová a Anna Kryštofóry měli při tomto projektu od začátku jasné směřování. Tím, že se dostali do industriální zóny Bratislavy a majitel je srdcem i prací strojař, ihned se shodli, že design bude inspirován industriálem.
„Je to jeden z našich oblíbených stylů. Rady spojujeme drsné a měkké materiály, jak za to bylo u tohoto bytě,“ vzpomíná Kristýna. Amen ano, design směřoval k industriálu. Ne však k tomu surovému a minimalistickému, ale tak příjemnému a harmonickému. V celém bytě jsou využity černé kovové prvky, ale na druhé straně jsou vyváženy teplým dubovým masivním dřevem. Také zde najdeme cihlu, ta je zase zjemněná bílou barvou. A do třetice betonová stěna, která je již jakýmsi standardem při industriálních řešeních, je opět doplněna dřevem a zjemněna lehkými barvami na textiliích.
Propojení přes barvy a materiály
Linie příjemných a světlých odstínů dřeva, neutrální bílé, kontrastní černé s pár barevnými akcenty se opakuje v celém bytě. Hned ve vstupní chodbě najdeme spoustu úložného prostoru pro kabáty a také niku pro pohodlné sezení při přezouvání v takovém příjemném barevném ladění. Nábytek na míru přechází plynule až do kuchyně, kde nesmíme zapomenout na důležitý atribut – police na kvalitní víno.
Majitel pečuje io malý vinohrad, a tak dobré vínko má čestné místo v jeho domově. Kuchyň je obdobně laděna do světlých neutrálních barev se skříňkami jen na jedné straně a s kovovým předělovacím prvkem na knihy, rostliny či bylinky. Obývací pokoj harmonicky hraje s kuchyní, což podpořil bílý cihlový obklad na stěně za gaučem i nad kuchyňskou linkou.