Elektro revize: Pravidelné kontroly elektrospotřebičů

Veškerá zařízení, která ke svému provozu potřebují elektrický proud, by měla pravidelně procházet revizí. Jedním typem jsou právě elektrospotřebiče. Jejich pravidelnou kontrolou lze zajistit bezpečný chod bez zbytečných nehod.

Elektro revize

Elektro revize u spotřebičů musí probíhat pravidelně. To, jak často je revize nutná, se odvíjí od typu a využití elektrospotřebiče. Nutností je vždy revize při vydání elektrospotřebiče do provozu. Poté následují periodické revize. Pokud jsou spotřebiče ve venkovním prostředí, je nutná kontrola jednou za 3–6 měsíců. U elektrospotřebičů v průmyslové a řemeslné činnosti ve vnitřních prostorách se doba prodlužuje na 6–24 měsíců. U ostatních spotřebičů, které jsou například ve veřejně přístupných prostorách, či jsou využívány při administrativní činnosti, by revize měla proběhnout jednou za 12–24 měsíců.

Revize elektro

Revize elektro má jasný postup, kterého se profesionálové drží. Každý spotřebič je vždy označen identifikačním číslem a je pro něj založena revizní karta. Poté přichází na řadu měření hodnot, které jsou zapsány do revizní karty. Při kontrole je tak prověřen chod a správná funkčnost spotřebiče. Na závěr obdržíte celkovou zprávu o všech revidovaných elektrospotřebičích.

Elektro revize Praha

Pokud sháníte profesionální elektro revize, Praha může nabídnout odborníky. Firma Pražská Revizní se totiž zaměřuje na revize a je schopna pro vás zajistit kontroly všech zařízení ve vybraném objektu. Navíc nepůsobí pouze v Praze, jejich služeb tak můžete využít v podstatě kdekoliv. Pokud je při revizi odhalena drobná závada, firma pro vás zajistí opravu. Jestliže jde o větší závadu, získáte doporučení, zda se vyplatí ji opravit, či bude lepší pořídit nový spotřebič vzhledem k ceně.

Revize elektrospotřebičů byste neměli podceňovat. Zajišťují totiž jejich bezpečný chod, díky čemuž lze předcházet případným zraněním a komplikacím při práci.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram