Potřebujete si v obýváku zřídit pracovní koutek? Jde to s tím správným nábytkem

Stále více z nás se ocitá v situaci, kdy doma potřebujeme prostor k práci na počítači. Ať už jste museli zrušit pronájem malé kanceláře kousek od bydliště, nebo máte často home office, dá se v interiéru zařídit příjemný kout, který vám poskytne zázemí na zdravé pracování i při vytížení na osm hodin denně. Po čem se poohlédnout a do jakého nábytku investovat?

Kde budete pracovat?

Stěžejní je rozhodnout se, do které místnosti se uchýlíte. Pracovna a kancelář v malém pojetí tak může „vyrůst“ v obývacím pokoji, ale také v ložnici, hostovském pokoji nebo v jídelně. 

Základem, co v obchodech s nábytkem hledat, budou bílé psací stoly nebo stoly v dekoru dřeva. Světlá varianta prostor nezatíží, opticky jej může zvětšit, zvláště pokud byl kout doposud tmavý. U výběru stolu se zamyslete, zda budete používat stolní počítač s klávesnicí, nebo notebook. Podle toho volte stůl s výsuvnou poličkou pod hlavní deskou, nebo bez ní. Praktické je mít na boku šuplíky nebo uzavíratelnou skříňku. Stejně tak vhodné je zvážit rohový psací stůl, který nabídne více pracovní plochy, a kout využijete na maximum.

Kvalitní kancelářská židle pro zdravá záda

I když vás teď záda nebolí, podívejte se na kancelářské židle a křesla. Vyberte si ergonomickou kancelářskou židli na kolečkách, abyste se mohli posouvat k tiskárně či k jinému vybavení bez toho, abyste museli vstávat. Bude povrch, po němž se budete pohybovat rovný, tvrdý, nebo půjde o měkčí povrch s kobercem? Menší kolečka vyhoví kdykoli, po koberci vám bude lépe jezdit židle s kolečky většími. U židle dejte pozor na její nosnost a nastavitelnost tak, abyste si mohli nastavit výšku sezení, područek, možná i hlavovou opěrku nebo sklon zádové opěrky celé.

Levný a kvalitní nábytek do domácí kanceláře, v níž se budete cítit komfortně a příjemně, najdete na signal-nabytek.cz. Teď navíc se slevami i 50 % a vyššími a dopravou zdarma na vše.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram