Jak se zařizuje byt v době pandemie nebo Design bez výstřelků, inspirovaný barvou kávy

Majitel tohoto bytu miluje kvalitní kávu. Její barvu, vůni, chuť… Při hledání vhodného designu pro tento dvoupokojový byt společně s designérkou věru nejednu kávu společně i vypili.

Rozloha? 56 m2, 2 + kk

Jelikož tento byt má stropy vysoké více než tři metry, bylo v zájmu dosažení útulnosti a zvláštnosti třeba pracovat s textiliemi a čalouněním, abychom i přes použití poměrně nevýrazné barevné palety dosáhli hřejivý dojem. – Erika Mikulec Šedá, Home staging by M Grey

Zařizování holobytu

Kvalita, elegance a nadčasovost patřily mezi základní požadavky, na kterých majitel při zařizování svého bytu trval, a v tomto směru nemínil dělat kompromisy. „Investor Marián chtěl, aby byl jeho byt harmonický, bez barevných a materiálových výstřelků. Zařízený nábytkem dostupným na trhu navzdory současné pandemické situaci a omezení – bez nutnosti dát nábytek vyrábět na míru,“ říká designérka a dekoratérka Erika Mikulec Sivá.

ložnice s šedou čalouněnou postelí, ovčími kožešinami, smetanovým křeslem a velkým oknem od podlahy po strop
Ložnice je díky velkým proskleným plochám během celého dne dokonale prosvětlená. Soukromí zajišťují zatemňující závěsy. Zdroj: Kristýna Torokova
Dokonce ani o použití barevné palety spolu nemuseli dlouho diskutovat. „Já jsem sice původně chtěla zakomponovat do návrhu i tmavě zelenou nebo tmavou fialovou, ale Mariánovi od samého začátku nejvíce seděla kombinace hnědavých odstínů v kontrastu s bílou a černou,“ vysvětluje Erika, které se byt dostal do rukou jako nepopsaný dopis, a to čerstvě po dokončení.

„Byt byl prázdný, nikdy předtím v něm nikdo nebydlel… V interiéru byly skutečně jen podlahy a bíle vymalované stěny. Část z nich jsme přemalovali tak, abychom vizuálně potlačili přítomnost kuchyňského koutu v denním prostoru,“ řekla designérka.

Plant on table next to bed with green bedding and grey bedhead in bedroom interior with posters

Bez stavebních zásahů

I když zpočátku majitel uvažoval o vybudování polopříčky, která by alespoň částečně oddělila kuchyňskou zónu od obývací části, nakonec ke stavebním zásahům nedošlo.

„Jsem přesvědčená o tom, že Marián se s otevřenou koncepcí jen potřebuje sžít, protože, jak se říká, zvyk je železná košile, a jelikož zatím býval jen v bytech, kde byla kuchyně izolována od obývacího pokoje, upřednostňuje takové dispoziční řešení. To je však v novostavbách víceméně raritou, takže jsem ho nakonec přesvědčila, aby to nějaký čas vyzkoušel, no a pokud mu to přece jen nebude vyhovovat, vymyslíme způsob, jak prostor kuchyně oddělit od jídelny s obývacím pokojem a zároveň v ní zachovat dostatečný přísun denního světla, protože tato část je od prosklených ploch nejvíce vzdálená.“

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram