Vysněná ložnice: 4 nadčasové styly, které vás jen tak neomrzí

Venkovská, moderní v klidných tónech, skandinávská či barevná? Vyberte si svoji ložnici snů!

1 Skandinávská. Světlá, hřejivá a útulná

Skandinávská ložnice dýchá střídmostí, čistotou, útulností, ale zejména minimálním nepořádkem. Bílé stěny jsou povinné a postel s povlečením a se čtvercovými polštáři by měla být dominujícím prvkem celé místnosti. Podlaha je obvykle dřevěná, ačkoli ji lze zjemnit větším tkaným bavlněným kobercem. Zbytek zařízení tvoří jednoduché noční stolky či stolečky, volně stojící šatník nebo skříň. Na stěnách visí rodinné nebo umělecké fotografie a na okenním parapetu se vyjímá pár pokojových zelených rostlin.

Proč si vybrat tento styl?

Je váš byt tmavý as nedostatkem přirozeného světla? Máte rádi elegantní a útulný vzhled? Nemáte rádi stereotyp a často přemisťujete nábytek? Bydlíte v podnájmu a každou chvíli se stěhujete? To vše jsou důvody, proč si zařídit svůj domov ve skandinávském stylu. Nejenže je moderní, snadno udržovatelný, ale také finančně nenáročný.

Extra tipy

Pro ještě větší pocit pohodlí i originality si do ložnice pořiďte závěsné křeslo. Oceníte jej zejména při chvílích odpočinku, nicnedělání, čtení knih nebo při práci. Patřičně jej využijí i vaše děti.
Tyto barvy zkuste zkombinovat

Studené a chladné tóny jsou typické pro skandinávský styl. Chcete-li jej oživit, vyzkoušejte svěží barevné kombinace. Neutrální barvy – bílou, kamennou šedou, světle hnědou či nugátovou – doplňte světle zelenou v podobě polštářů, dek nebo živých rostlin.

Beige blanket on the double bed in stylish wabi sabi bedroom of minimal style house, real photo with copy space on the empty wall

Tři triky designérů

1 K tomu, abyste si udrželi v ložnici minimalismus, je nutné pracovat „jen“ se dvěma barvami, které mohou být kontrastní nebo harmonické. Velice oblíbené i nejčastěji používané jsou bílá s černou nebo bílá s hnědou. Bílá barva v obou případech dělá dobrou službu – místnost rozjasní a zvětší. Použijte ji na stěny, dveře, nábytek, textilie i podlahy.

2 Nábytek i bytové doplňky jsou nejen funkční, ale plní i dekorativní funkci, protože ve skandinávském stylu není téměř žádný prostor pro zbytečnosti. Je důležité myslet na to dopředu a podle toho zvolit nábytek a odkládací prostory, aby vše, co má zůstat skryto, tak zůstalo. Pořiďte si například postel s odkládacím prostorem nebo vestavěnou skříň.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram