Dům snů? S kuchyní plnou moderních vymožeností s výhledem na Tatry

Dům snů? S kuchyní plnou moderních vymožeností a velkorysou nikou s výhledem na TatryGalérie (10) Zdroj: Jozef Kolcún
Při průchodu interiérem tohoto domu postupně vycházejí najevo skvělé praktické nápady autorů zvyšující komfort domácích a precizně promyšlené detaily jejich řešení. Vždy objevíte něco nového.

Rozloha: 378 m2, novostavba

Začátek této úžasné spolupráce byl prozaický: příjemný pár v produktivním věku oslovil studio Inspire Design s návrhem moderní kuchyně. V průběhu konzultací s interiérovým designérem Josefem Kolcúnem se postupně ukázalo, že je třeba vyřešit mnohem větší část interiéru pro dosažení požadovaného komfortu bydlení, vlastně téměř celý dům.

Dvoupodlažní rodinný dům se nachází v tiché lokalitě u lesa, nedaleko města Poprad. Velkým benefitem je krásný výhled na Vysoké Tatry. Architekturu rodinného domu navrhoval ateliér Osa. Jeho velkorysá dispozice dělená na denní a noční část byla vyhovující, jen s ohledem na některé požadavky domácích si vyžádala minimální zásah.

exteriér rodinného domu s kamenným obkladem, dřevěným obkladem a nikou
Exteriér a interiér jsou vzájemně úzce propojeny. Na kamenem obložené části fasády je zvýrazněno velké okno k sezení ve společenské zóně, tzv. kukaň. Zdroj: Josef Kolcún
Vyhovovala jim terasově řešená zahrada na velkém pozemku za domem, s bazénem a se zahradním domkem. Obytné místnosti na obou podlažích mají přímé propojení s exteriérem, v přízemí se zahradní terasou, v patře zase s nenápadnou střešní terasou s přechodem na vegetační část střechy.

3D rendering of small wooden four chair dining table in kitchen. Computer generated image of spacious kitchen interior.

Překvapivě vybavená kuchyně

Naoko standardní kuchyně klame „tělem“. Její návrh si designér doslova vychutnal. Jednou z praktických „vychytávek“ je například černá skleněná zástěna na lince, za kterou se ukrývá odkládací prostor s kuchyňskými roboty a malými spotřebiči, které se vyplatí mít vždy po ruce, ale ne vždy musí být i na očích. Aby designér získal více místa, horní skříňky nad linkou zavěsil na ocelovou konstrukci visící ze stropu.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram